jak skladovat pneumatiky?

Před přezouváním pneumatik se mnohdy často řeší, jak uskladnit sadu pneumatik, která se zrovna nebude používat. Navíc mnoho lidí má ve své výbavě pouze jednu sadu disků, takže přezouvají pouze pláště a pneumatiky bez disku pak musí někde uskladnit. Jak je tedy uskladnit, aby nedošlo k jejich poškození?

 

Pořiďte si druhou sadu ráfků

Není úplně ideální přezouvat sady pneumatik na jeden ráfek. Proto bychom vám v první řadě poradili pořídit si další. Důvodů je nespočet. Celý proces je totiž poměrně nákladný a navíc neustálé obouvání a zouvání pak namáhá patky pneumatiky. Kvůli tomu pak může dojít ke zkrácení jejich životnosti až o několik sezon.

 

Skladování pneumatik

Pneumatiky by se měly skladovat v chladných, suchých, tmavých a mírně větraných prostorech. V případě, že jsou vystaveny přímému slunci a horku, mnohem rychleji stárnou. Před uskladněním je pečlivě očistěte od všech nečistot (např. odstraňte hrubé nečistoty, jako jsou kamínky zaklíněné v drážkách pneu) a omyjte.

Tip: Před skladováním pneumatik si označte křídou nebo lihovým fixem, za jakého kola pneumatiky jsou. Díky tomu je budete moci prohazovat a sjíždět rovnoměrně.

 

Skladování pneumatik s ráfkem

Pneumatiky s ráfkem a pod tlakem lze skladovat jakkoliv. Nejvhodnějším způsobem je položit je na sebe a čas od času zkontrolovat jejich tlak. Jak už bylo výše zmíněno, nejlepším místem je pro skladování chladné, suché a tmavé prostory, jako je např. sklep nebo garáž.

 

Skladování pneumatik bez ráfku

Jsou-li pneumatiky bez ráfku, odborníci doporučují postavit je vedle sebe a jednou za čas je pootočit. Určitě nedoporučujeme pneumatiky bez ráfku klást na sebe nebo zavěšovat. Disk totiž tvoří oporu pneumatice a nesprávným skladováním by pak mohlo dojí k narušení jejich konstrukce.

V případě, že postrádáte místo pro uskladnění vašich pneumatik, nabízí se možnost využití služeb pneuservisu, kde se dají za poplatek pneumatiky uložit.

Potřebujete pomoci s pneu? 377 824 106, 777 676 557 

(Po - Pá 08:00 - 17:00)