jak správně pečovat o alu disk?

ALU disky jsou skvělou volbou, pokud chcete své auto proměnit doslova k nepoznání. Ačkoli se jedná o investici, je třeba se o litá kola náležitě starat, aby vydržela déle než jednu sezónu. Poradíme vám tedy pár tipů týkající se péče o ně.

 

Co ALU diskům nejvíce škodí?

Litá kola potřebují jemnou péči, proto nepoužívejte žádné agresivní chemikálie, abrazivní látky a další přípravky, které mohou silně poškodit vzhled kola. Chyby se dělají i při uskladnění kol. Máte-li disky na zimní a letní sezónu, je potřeba kola ještě před uskladněním pečlivě vyčistit. Nenechejte špínu „zažrat" do hlubších vrstev laku, neboť ušpiněná uskladněná kola pak ztrácí svůj lesk i krásu.

 

Pravidelné čištění

Pokud již ALU disky vlastníte, nebo přemýšlíte o jejich koupi, starost o ně by tím končit neměla. Abyste zachovali pěkný vzhled po dlouhou dobu, je nutné o ně pravidelně pečovat.

 

Jak ALU kola čistit?

  • Kola nelze čistit zahřáté po jízdě. S čištěním můžete začít, až budou kola vychladlá.
  • V případě, že nemáte speciální přípravky, je možné použít teplou vodu a několik kapek běžného saponátu, který má odmašťující účinky.
  • K čištění používejte jemnou houbu nebo hadřík. Určitě nepoužívejte kartáč, který by mohl ALU disky poškrábat.
  • Pravidelné čištění byste měli provádět ideálně jednou týdně. V případě, že pojedete špinavým terénem, kola je potřeba očistit ihned po jízdě po jejich zchladnutí.

Co na zaschlý asfalt?

Zaschlý asfalt nás potrápí zejména v létě. Na disky ušpiněné od asfaltu lze použít vatu a sádlo. Odstranit ho lze i pomocí technického benzínu. S ním je ale však nutné zacházet opatrně. Stačí minimum množství a po aplikaci je třeba ho umýt. Další možností jsou také speciální přípravky, které jsou určené na odstranění asfaltu z disků i karoserie.

 

ALU kola v zimě

V zimním období je údržba ALU disků často zbytečná, proto se na zimní užití doporučují ALU kola se speciální zimní úpravou. Tato kola jsou nalakována vysoce odolným lakem, který odolává především soli a štěrku.

I přesto je nutné diskům věnovat pozornost při jejich údržbě a omývat je od soli a nečistot daleko častěji než v letním období. Díky pravidelné péči předejdete nežádoucím korozím a tím prodloužíte životnost samotného lakování.

Potřebujete pomoci s pneu? 377 824 106, 777 676 557 

(Po - Pá 08:00 - 17:00)